Banggoodilta tilasin pakettia tasan viikko sitten. Siitä seuraavana yönä tuli sähköpostia että shipped. 20min sitten paketti kädessä. 7e posteilla. Tässä ei voi kyllä ku taas olla tyytyväinen kiinalaisten postikuluihin ja toimintaan.

3-5 arkipäivää oli muistaakseni toimitusaika ja se piti. Monet suomen nettikaupat ottaa tuplaten tai enemmänki "varasto" tavaran kanssa..
Mutta mutta. Tänään piti alkaa askartelemaan gimbalia jota tuo alexmossi kortti käskyttäis. No nämä kun nyt tuli ja vähän kädessä pyörittelin nii tekis mieli heittää heti koneeseen kiinni. Sais vähän koelentoja sillä ennen ku kuvausmasiinan V2 runkoon päivittyy. Taidan pistää kolvin lämpöseks ja alkaa näihin liittimiä tinailemaanki. Sen verran kyllä vakuuttavan oloset moottorit on että ihan ku olis oikeen RAHALLA pistetty.


Klappia ei tunnu mihinkään suuntaan ja pyörii sulavan pehmeästi. Magneetit tuntuu kannua pyöritellessä sormiin hyvin lähelle samalta kaikissa. 2 pistää ehkä ihan aavistuksen verran enemmän vastaan ku 2 muuta. Nää hilut mihi potkurit kiinnitetää on tosi tiukalla sovitteella eli keskittää kyllä varmasti hyvin jos alunperin on koneistettu hyvin linjaan. Ei muutaku asentelemaan ja tutkimaan minkälaista tasapainotusta tarvitaan moottoreihin. Odotukset on kovat. Tri saa sitte nykyset 1100kv Turnigyn moottorit jotka on neki äärimmäisen luotettaviks ja hyviks ilmenny.
Nyt on taas ihan hulluna tehtävää ja puuhailtavaa kun vaan saa aikaseks alotettua.

E: Jos jotain huonoa haetaan niin näissä lukee "Made in China" kyljessä. Mainoksessa luki "Firepower From China"